آموزش نوين آيلتس

آموزش نوين آيلتس

آموزش نوين آيلتسTel:88-0000-0000

باربري و حمل نقل چيست

  نيمي از اين حجم بالاي ترافيك را مي توان با استفاده از وسايل حمل و نقل و باربري انلاين بارسي عمومي كاهش داد. مخصوصاً افرادي كه شاغل هستند و دائماً رفت و آمد روزانه دارند، مي توانند با استفاده از حمل و نقل و باربري انلاين عمومي هم به اقتصاد خود و هم به اقتصاد جامعه كمك كنند. يكي ديگر از دغدغه هاي شهرهاي بزرگ آلودگي هوا و آلودگي محيط زيست است كه بخشي از اين آلودگي با استفاده از وسايل حمل و نقل و باربري انلاين عمومي كاهش مي يابد. اما استفاده از وسايل حمل و نقل و باربري انلاين عمومي چند مزيت اقتصادي مهم دارد:

 1-صرفه جويي در هزينه هاي روزمره قطعاً استفاده از حمل و نقل و باربري انلاين عمومي به اقتصاد خانواده كمك مي كند چون سفر كردن در سطح شهر با استفاده از اين وسايل به جاي خودروي شخصي ارزان تر خواهد بود حتي مسافرت هاي بين شهري كه انجام مي دهيم اگر از قطار، هواپيما و اتوبوس استفاده كنيم هزينه ي كمتري براي رفت و آمد مي پردازيم تا استفاده از خودروي شخصي. مهم ترين صرفه جويي كه در اين زمينه انجام مي شود صرفه جويي در مصرف سوخت است و سوخت نيز يكي از هزينه هاي مهم در زندگي است. پس با استفاده از وسايل حمل و نقل و باربري انلاين عمومي مي توانيم در مصرف سوخت و هزينه هاي آن صرفه جويي كنيم.

 2-صرفه جويي در زمان طبعيعتاً زمان نيز از ارزش بالايي برخوردار است و همانند هزينه ها در زندگي اهميت دارد. با استفاده از وسايل حمل و نقل و باربري انلاين عمومي سرعت رفت و آمد شما بيشتر از زماني است كه با خودرو شخصي با حجم بالايي از ترافيك مواجه شويد. زمان هم مثل پول با ارزش است و شما با صرفه جويي در آن وقت خود را با برنامه ريزي بيشتر صرف امور مهم كاري و يا امور زندگي مي كنيد.

 

درست است كه زيرساخت‌هاي شهري، خيابان‌ها، گذرگاه‌ها و ... متناسب با حجم وسايل نقليه ساخته نشده و اكثر زيرساخت‌ها وخيابان‌ها جوابگوي بزرگ شدن جغرافيايي تهران و حجم وسايل نقليه شخصي يا عمومي را نمي‌دهد، اما آيا نمي‌توان فضاي ناوگان حمل‌ونقل عمومي در تهران و شهر‌هاي بزرگ را با توجه به زيرساخت‌هاي جغرافيايي شهر‌ها تغيير داد و به مكانيسمي دست پيدا كرد كه مردم ترغيب شوند به جاي خودرو‌هاي شخصي از وسايل نقليه عمومي استفاده كنند؟ در گزارش پيش رو به واكاوي اين موضوع پرداخته‌ايم.

 

اهميت حمل‌ونقل عمومي

 

حمل‌ونقل و جابه‌جايي مسافر و كالا در جوامع پيشرفته امروزي از اهميت زيادي برخوردار است و جابه‌جايي آسان، ايمن، راحت و اقتصادي حرف اول را مي‌زند.باربري افغانستان 

 

تامين نياز‌هاي اقتصادي و اجتماعي شهروندان، برطرف كردن مشكلات محيط زيست به ويژه آلودگي هوا، حل مشكل ترافيك و جابه‌جايي و انتقال آسان و راحت مردم ازجمله اهداف و خواسته‌هاي اصلي مسئولين و مردم است كه با توسعه فضاي ناوگان حمل‌ونقل عمومي امكان‌پذير است.

 

«پويا نادري» كارمندي كه در يكي از ادارات دولتي مشغول به كار است مي‌گويد: «هر روز صبح كه به سركار مي‌روم نگراني و استرس دارم كه مبادا به موقع به سركار نرسم و كارت خود را به موقع نزنم، چراكه در آخر ماه با كسري كار مواجه مي‌شوم و مبلغ قابل توجهي از حقوقم كسر مي‌گردد به همين دليل از شب قبل سعي مي‌كنم زودتر بخوابم تا صبح زود بيدار شوم و البته ناگفته نماند كه در طول شب هم از خواب راحت و عميق بي‌بهره‌ام، زيرا نگراني دير بيدار شدن را دارم.»

 

 اهميت اقتصادي حمل و نقل و باربري انلاين :

هر چند كه حمل و نقل و باربري انلاين به عنوان تنها عامل توسعه به حساب نمي آيد، و علل و عوامل بسيار ديگري هم هست كه موجب رشد و توسعه اقتصادي مي گردد، اما نبايد از خاطر دور داشت كه يكي از عناصر كليدي در توسعه اقتصادي، حمل و نقل و باربري انلاين است.

آثار اقتصادي حمل و نقل و باربري تبريز انلاين را مي توان در رابطه با همه فعاليت هاي اقتصادي مثل صنايع كشاورزي، خدمات، توريسم و ... برشمرد. اگر نگاهي به كشورهاي پيشرفته جهان بيندازيم مشاهده خواهيم كرد كه انها به موازات سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف اقتصادي، در امر حمل و نقل و باربري انلاين نيز سرمايه گذاري كرده اند و اين بخش را هم زمان تقويت نموده اند تا بتوانند ارتباطات بين بخش هاي فعال مختلف كه در جامعه فعاليت مي

كنند را به نحو احسن برقرار نمايند.

البته سرمايه گذاري در حمل و نقل و باربري انلاين مستلزم سرمايه گذاري سنگين است و كشورها براي برطرف كردن موانع و تنگناهايي كه در حمل و نقل و باربري انلاين وجود دارد، ناچار به پرداختن چنين هزينه هايي مي باشند.

اهميت و نقش حمل و نقل و باربري انلاين براي توسعه اقتصادي و اجتماعه به حدي است كه سازمان ملل متحد نيز به منظور بهبود توسعه اقتصادي-اجتماعي كشورهاي عقب مانده و يا در حال توسعه، بهبود همه جانبه حمل و نقل و باربري انلاين و ارتباطات را مطرح مي نمايد و با اعلام دهه هاي حمل و نقل، طرح ها و پروژه هايي را به منظور توسعه و بهبود سيستم حمل و نقل و باربري انلاين مطرح مي كند.

● اهميت اجتماعي-فرهنگي حمل و نقل و باربري انلاين :

علاوه بر اهميت اقتصادي و آثاري كه يك سيستم حمل و نقل و باربري انلاين و اعلام بار انلاين مي تواند روي بهبود وضع اقتصادي بگذارد و موجبات بهبود وضع زندگي تك تك افراد را فراهم آورد، آثار اجتماعي-فرهنگي آن نيز مثل آثار آموزشي، بهداشتي، فرهنگي، سياحتي و زيارتي را نبايد از نظر دور داشت.

ارتباط عميق حمل و نقل و باربري انلاين با زندگي روزمره از نقطه نظر دسترسي به خدمات و رفاه اجتماعي و نقش اساسي آن در ارتقاء سطح زندگي و رفاه اجتماعي، بيانگر نقش فرهنگي و اجتماعي است كه حمل و نقل و باربري انلاين مي تواند دلشته باشد.

بنابراين جهت ارتقاء سطح زندگي و كيفيت زندگي اجتماعي، ضروري است كه به توسعه حمل و نقل، به ويژه آنهايي كه جنبه عام المنفعه بودن آن بيشتر است توجه خاص مبذول گردد و به اين طريق به تقاضاي جامعه براي دستيابي به آموزش و فرهنگ، فعاليت هاي اجتماعي و ورزشي و ... پاسخ مساعد داد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۸:۰۳ | ياسر موسوي
باربري انلاين،

آيا فيلم هاي انگليسي به يادگيري ما كمك مي كنند؟

مقدمه يادگيري با فيلم هاي انگليسي

يكي از محبوب ترين روش ها براي يادگيري زبان انگليسي، تماشاي فيلم هاي انگليسي است. از آن جايي كه يادگيري زبان انگليسي با اين روش طرفداران زيادي دارد، لازم دانستم تا قسمتي از تجربيات خودم در اين زمينه را با شما به اشتراك بگذارم.

 

اگر مي خواهيد با سيستم نمره دهي آيلتس آشنايي بيشتري پيدا كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

در واقع نمي توان گفت كه يادگيري زبان با تماشاي فيلم هاي انگليسي، روشي قاطع و صد در صدي است. زيرا افراد زيادي هستند كه با تماشاي فيلم هاي انگليسي، يادگيري زيادي ندارند. امروز مي خواهيم درباره عوامل موثر در يادگيري با استفاده از فيلم هاي انگليسي صحبت كنيم. با ما همراه باشيد. 

 

براي آشنايي با ديگر روش هاي تقويت زبان انگليسي مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

يادگيري زبان با فيلم هاي انگليسي

همان طور كه گفته شد، اين روش از يادگيري زبان انگليسي طرفداران زيادي دارد. اما براي همه به صورت يكساني نمي تواند موثر باشد. 

در فيلم هاي انگليسي زبان، لغات و اصطلاحات رايج و كاربردي استفاده مي شود. يادگيري اين عبارت ها مي تواند كمك زيادي به گسترش دانش زباني شما كند. اگر مي خواهيد با تماشاي فيلم هاي انگليسي زبان را ياد بگيريد، بايد به اين نكته توجه داشته باشيد. زبان آموزاني كه سطح بالايي داشته و از مهارت هاي شنيداري خوبي برخوردار هستند، مي توانند به خوبي اين اصطلاحات را متوجه شوند. حتي اگر اين فيلم ها را با زيرنويس نگاه كنند، باز هم مي توانند قسمت هايي از فيلم را صرفا با شنيدن متوجه شوند. 

 

براي آغاز دوره آموزشي خود، مقاله تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد را مطالعه كنيد. 

 

اما زبان آموزاني كه تازه شروع به يادگيري زبان انگليسي كرده و هنوز سطح زبان خوبي ندارند، نمي توانند به اندازه دسته اول يادگيري داشته باشند. بنابراين ممكن است متوجه داستان فيلم نشوند و پس از مدتي از اين كار زده شوند. در واقع افرادي كه زبان خوبي دارند، از هر يك ساعت فيلم، مي توانند نصف آن را متوجه شوند. اين ميزان از يادگيري راضي كننده است. اما افرادي كه زبان خوبي ندارند، ممكن است از هر يك ساعت فقط ده دقيقه آن را متوجه شوند! يا حتي كمتر! اين ميزان يادگيري نسبت به زماني كه اختصاص داده شده، كافي نيست! در واقع با مطالعه كردن و يا انجام فعاليت هاي ديگر در بازه زماني يك ساعت، مي توانند يادگيري بيشتري داشته باشند! پس تماشاي فيلم هاي انگليسي به همه زبان آموزان توصيه نمي شود! 

اگر مي خواهيد دوره آماده سازي خود براي شركت در آزمون آيلتس را شروع كنيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵:۲۳ | ياسر موسوي
،

طرز يادگيري تلفظ واژه هاي انگليسي به چه صورتي است؟

مقدمه طرز نوشتن تلفظ واژه هاي انگليسي

يكي از چالش هايي كه همواره زبان آموزان با آن مواجه هستند، تلفظ واژه هاي انگليسي است. در واقع اصلي ترين هدف آن ها از يادگيري زبان انگليسي اين است كه بتوانند به خوبي صحبت كرده و با ديگران ارتباط برقرار كنند. رسيدن به اين هدف به ياد داشتن درست تلفظ واژه هاي انگليسي بستگي دارد. بيشتر زبان آموزان هميشه به دنبال روش هايي هستند كه با استفاده از آن ها تلفظ واژه هاي انگليسي را بياموزند.

 

اگر مي خواهيد درباره ريدينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

طرز يادگيري تلفظ واژه هاي انگليسي

تنها وسايلي كه براي يادگيري تلفظ واژه هاي انگليسي نياز داريد، يك دفتر، خودكار و تلفن همراه تان است. زماني كه سر كلاس در تلفظ يك كلمه اشتباه مي كنيد، آن را در گوشه دفتر خود يادداشت كنيد. ده صفحه در انتهاي دفتر خود را خالي گذاشته و به بخش تلفظ اختصاص دهيد.  زماني كه در خانه مي خواهيد سراغ زبان برويد، آن كلمات را در ديكشنري خود (ترجيحا ديكشنري لانگ من LDOCE) جستجو كنيد. با استفاده از آيكون بلندگو، تلفظ صحيح اين كلمه را گوش كرده و آن را سه بار با خود تكرار كنيد. حالا نوبت اين است كه آن كلمه را در انتهاي دفتر خود يادداشت كنيد. 

 

اگر مي خواهيد در زمينه يادگيري زبان انگليسي اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

نكته مهم اين است كه تلفظ آن را به صورت فارسي ننويسيد! زيرا اين كار براي يادگيري مناسب نيست. به جاي آن، سعي كنيد با علامت هاي فتحه، كسره و …. تلفظ واژه هاي انگليسي را براي خود مشخص كنيد. اين كار قاعده خاصي ندارد و تنها بايد به گونه اي باشد كه خودتان متوجه آن شويد. 

 

اگر مي خواهيد دوره آموزشي خود را شروع كنيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد را مطالعه كنيد. 

 

بعد از گذشت مدتي، و يادداشت كلماتي كه در تلفظ آن ها مشكل داشتيد، يك ليست كامل از اشتباهات تلفظي خود داريد. حالا تنها كاري كه بايد انجام دهيد مطالعه روزانه آن هاست. كافيست روزانه يك الي دو بار اين ليست را با خود بخوانيد. اين كار در بلند مدت باعث مي شود كه تلفظ واژه هاي انگليسي را بهتر ياد گرفته و آن ها را به راحتي فراموش نكنيد.

 

اگر مي خواهيد دوره آماده سازي خود براي آزمون آيلتس را شروع كنيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را بخوانيد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۹:۲۹ | ياسر موسوي
،

چرا مرتب نويسي در يادگيري زبان انگليسي موثر است؟

مقدمه مرتب نويسي

حتما براي شما هم پيش آمده كه در كلاس حوصله مرتب نويسي را نداريد. اكثر اوقات سعي مي كنيد مطالب را فقط يادداشت كنيد و اهميت زيادي به مرتب نويسي نمي دهيد. در واقع بسياري از افراد با اين مشكل مواجه هستند. حتي يكي از زبان آموزان من اصلا توانايي مرتب نويسي نداشت! يعني اگر مطالب را به صورت خوش خط و خوانا مي نوشت، نمي توانست آن ها را ياد بگيرد! اما غافل از اين كه با حوصله نوشتن و مرتب نويسي يكي از فاكتور هاي موثر در زمينه يادگيري زبان انگليسي است. 

اگر شما هم از اين كه نمي توانيد مرتب نويسي را در يادداشت هاي خود رعايت كنيد خسته شده ايد، توصيه مي كنيم اين مقاله را مطالعه كرده تا با راهكار هايي در اين زمينه آشنا شويد. 

 

اگر مي خواهيد درباره بخش رايتينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد، روي لينك كليك كنيد. 

 

چرا مرتب نويسي مهم است؟ 

همان طور كه مي دانيد، يكي از مهم ترين عوامل موثر در يادگيري زبان انگليسي، انگيزه است. براي اين كه انگيزه يادگيري را در خود ايجاد كنيد، مي توانيد فعاليت هاي مختلفي را امتحان كنيد. ايجاد اين انگيزه در هر فرد مي تواند به صورت متفاوتي انجام شود. به عنوان مثال يك نفر با جملات انگيزشي انگيزه مي گيرد. ديگري با تماشاي فيلم هاي انگليسي زبان اين انگيزه را مي گيرد. اما يكي از مهم ترين فاكتور هايي كه باعث افزايش انگيزه شما براي مطالعه مي شود، همين مرتب نويسي است. 

 

اگر مي خواهيد درباره يادگيري زبان انگليسي اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

زماني كه مي خواهيد مطالب جلسه گذشته را مرور كنيد و يا براي امتحان جلسه آينده آماده شويد، سراغ كتاب يا دفتر خود مي رويد. اگر مرتب نويسي را رعايت كرده باشيد، مي توان گفت با لذت و تمايل بيشتري مطالعه را انجام خواهيد داد. اما در نقطه مقابل، اگر مطالب را بدون نظم نوشته باشيد، پس از گذشت مدت كوتاهي، از مطالعه كردن خسته مي شويد. يا حتي نمي توانيد مطالب را به خوبي پيدا كرده و بخوانيد! همين باعث مي شود كه نتوانيد عملكرد خوبي در آزمون داشته و  نا اميد شويد!!! 

هميشه اين را به خاطر داشته باشيد كه يادگيري زبان انگليسي بايد همراه با شادي و نشاط باشد. به همين دليل هميشه بايد دفتري زيبا و لوازم تحرير خوب براي نوشتن زبان استفاده كنيد. زيرا اين كار باعث مي شود از نوشتن و مطالعه كردن زبان لذت بيشتري ببريد و در ميزان يادگيري شما تاثير به سزايي دارد. 

 

اگر مي خواهيد دوره آموزشي خود را آغاز كنيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد را مطالعه كنيد.

 

چگونه مرتب نويسي را رعايت كنيم؟ 

شايد با خودتان بگوييد كه مرتب نويسي زمان زيادي مي گيرد و اگر بخواهيم اين كار را در كلاس انجام دهيم، يا زمان زيادي را از دست مي دهيم يا از كلاس عقب مي مانيم. اما بايد بگويم كه براي اين كار هم راه حل هايي وجود دارد. 

 

اگر مي خواهيد خود را براي شركت در آزمون آيلتس آماده كنيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 

اغلب زبان آموزان به دليل خستگي و جو كلاس ممكن است حوصله لازم براي مرتب نويسي را نداشته باشند. ما توصيه مي كنيم كه از دفتر اصلي خود در كلاس استفاده نكنيد. سعي كنيد هميشه يك دفترچه همراه خود داشته باشيم. مطالبي كه استاد مي گويد و نوشته هاي تخته  را آن جا يادداشت كنيد. زماني كه در خانه هستيد، دفترچه را برداريد و مطالب آن را مرور كنيد. اين كار باعث مي شود كه درك بهتري نسبت به حجم مطالب گفته شده داشته باشيد و مي توانيد آن ها را بهتر دسته بندي كنيد. حالا مي توانيد اين مطالب را همراه با مرتب نويسي، داخل دفتر اصلي خود وارد كرده و آن ها را هر زمان كه مي خواهيد مطالعه كنيد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۵ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۹:۳۷ | ياسر موسوي
،

چجوري تلفظ لغات انگليسي رو ياد بگيريم؟

مقدمه تلفظ لغات انگليسي

امروز افراد زيادي به دنبال يادگيري زبان انگليسي هستند. در واقع هدف اصلي آن ها تقويت مهارت هاي مكالمه اي مي باشد. آن ها مي خواهند با استفاده از زبان انگليسي به خوبي با مردمان كشور هاي ديگر ارتباط برقرار كنند. يكي از مهم ترين عوامل براي كسب اين مهارت، يادگيري تلفظ لغات انگليسي است. اگر مي خواهيد منظور خودتان را به صورت واضح برسانيد، بايد تلفظ لغات انگليسي را به خوبي انجام دهيد. 

اما اغلب زبان آموزان در اين زمينه دچار مشكل مي شوند. آن ها اشتباهات زيادي در تلفظ لغات انگليسي مي كنند. همين باعث مي شود كه علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود، نتوانند به خوبي منظور خود را به شخص مقابل برسانند. به همين دليل تصميم گرفتيم در اين مقاله، با استفاده از دو گام ساده به شما روش يادگيري تلفظ لغات انگليسي را آموزش دهيم. 

 

اگر مي خواهيد درباره انواع آزمون آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد، مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

 

چگونه تلفظ لغات انگليسي را ياد بگيريم؟ 

براي اين كه بتوانيد تلفظ لغات انگليسي را به خوبي ياد بگيريد، ابتدا بايد يك منبع قابل اعتماد و معتبر داشته باشيد. يكي از بهترين منابع براي يادگيري لغات و همچنين يادگيري تلفظ لغات انگليسي، ديكشنري لانگ من (LDOCE) مي باشد. اين ديكشنري يكي از كامل ترين ديكشنري هاست. همچنين امكاناتي كه اين ديكشنري ارائه مي كند، مثال زدني است. گفتني است كه نرم افزار اين ديكشنري با اكثر سيستم عامل ها مانند اندرويد، آي او اس و ويندوز سازگار است. پس اولين گام اين است كه ديكشنري لانگ من را بر روي دستگاه خود نصب كنيد.

 

اگر مي خواهيد با روش هاي يادگيري لغات انگليسي آشنايي بشتري پيدا كنيد، مي توانيد روي لينك كليك كنيد.

 

چگونه از ديكشنري لانگ من براي يادگيري تلفظ لغات انگليسي استفاده كنيم؟

حالا كه اين نرم افزار را نصب كرده ايد، كافيست آن را باز كرده و كلمه اي كه تلفظ آن را ياد نداريد، جستجو كنيد. حالا كه كلمه مدنظر را پيدا كرديد، به بالاي صفحه سمت راست دقت كنيد. دو آيكون صدا وجود دارد. يكي از اين آيكون ها مربوط به تلفظ British و ديگري مربوط به American است. توصيه مي كنيم كه از تلفظ American استفاده كنيد. سعي كنيد تلفظ لغات انگليسي را چند بار گوش كرده و با خودتان تكرار كنيد. با اين كار مي توانيد يادگيري موثر تري داشته باشيد. 

 

اگر مي خواهيد دوره آموزش زبان انگليسي خود را آغاز كنيد، مقاله تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 

چگونه تلفظ لغات انگليسي را فراموش نكنيم؟ 

يكي ديگر از چالش هايي كه معمولا زبان آموزان با آن مواجه مي شوند، فراموش كردن تلفظ لغات انگليسي است. اما براي اين كه تلفظ لغات انگليسي را فراموش نكنيد، راه كار هايي وجود دارد. بهترين كار استفاده از دفتر لغات است. دفتري كه در آن لغات انگليسي را يادداشت مي كنيد را برداريد. از انتهاي دفتر شروع به نوشتن كنيد. هر كلمه اي كه تلفظ سختي دارد را در اين قسمت يادداشت كنيد. بعد از گذشت چند هفته، يك ليست بلند از كلماتي داريد كه معمولا در تلفظ كردن آن ها مشكل داريد. حالا سعي كنيد اين ليست را هر روز بخوانيد. روزانه يك يا چند بار اين ليست را فقط بخوانيد. اين كار در بلند مدت باعث مي شود كه تلفظ صحيح كلمات را فراموش نكنيد.

 

اگر مي خواهيد در زمينه آزمون آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد، لطفا مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۴ آذر ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۹:۰۲ | ياسر موسوي
،

استرس در آزمون آيلتس

يكي از رايج ترين سوالاتي كه از دانش آموزان شنيده مي شود در خصوص آزمون آيلتس اينكه چگونه استرس آزمون را كنترل كنيم. بيشتر دانش اموزان وقتشان را روي مهارت هاي وكب، گرامر، اسپيكينگ و رايتينگ مي گذارند ولي در مورد استرس آزمون فكر نمي كنند.

 

حتي با اعتماد به نفس ترين دانش اموزان هم مي توانند تحت تاثير استرس آزمون آيلتس قرار بگيرند. بارها و بارها  خيلي از زبان آموزان مي گويند كه كاملا مسلط و آماده اند ولي استرس هنوز در آن ها وجود دارد. با به كارگيري نكات زير شما مي توانيد با استرس در آزمون آيلتس غلبه كنيد.

اگر مي خواهيد درباره راه كار هاي مقابله با استرس بيشتر بدانيد اين مقاله را بخوانيد .


چگونه با استرس در آزمون آيلتس مقابله كنيم ؟

اگر قبل از آزمون آيلتس شما چندماهي وقت داريد. ۲ اصل اساسي و مهم است كه براي كاهش استرس مي توانيد انجام دهيد.

 

اول اينكه در قدم اول شما بايد كاملا آماده باشيد. با خودتان صادق باشيد و دريابيد كه چقدر به مطالعه احتياج داريد، هرچه بيشتر شما در مورد زبان بدانيد و همچنين دايره ي لغات خودرا افزايش بدهيد مي توانيد مهارت هاي خودرا براي آزمون تمرين كنيد. و در نتيجه اعتماد به نفس بيشتري خواهيد داشت و در واقع منجر به استرس كمترمي شود. انواع استرس در زندگي روزمره وجود دارد نه صرفا استرس براي آزمون، در محيط كار، روابط و مطالعه استرس وجود دارد. يك ذهن خسته و پر از استرس عملكرد خوبي ندارد.

اگر مي خواهيد درمورد استرس در آزمون آيلتس بيشتر بدانيد اين مقاله را بخوانيد.

 

 

يكي از بزرگترين عوامل پديد اورنده فشار رواني نزديك شدن به روز آزمون و نداشتن آمادگي كافي است. هيچ جاي نگراني نيست، زيرا با انجام تمرين هاي صحيح و مناسب قبل از شركت در آزمون، ميزان دانش، تسلط و اعتمادبنفس شما بسيار افزايش پيدا خواهد كرد.

 

اگر آزمون شما زودتر از ماه  ميرسد يك نظريه كلي وجود دارد. هميشه مثبت فكر كنيد. و روي جنبه هاي منفي اصلا تمركز نكنيد. فقط به اين فكر كنيد كه من ميتونم انجامش بدم .

 

دوم اينكه نفس عميق بكشيد. اغلب مردم فراموش مي كنند كه وقتي استرس مي گيرند نمي توانند خوب نفس بكشند. پس لحظه اي استراحت كنيد.

اگر مي خواهيد درباره تدريس خصوصي زبان انگليسي بيشتر بدانيد اين مقاله را بخوانيد .

 

و در آخر تاثيرات منفي مواد غذايي و نوشيدني را دست كم نگيريد غذاهايي سنگين مانند فست فود و نوشيدني هاي شيرين مي تواند تاثيرات منفي داشته باشند.

 

بنابراين در روزهاي قبل آزمون سعي كنيد غذاهاي سبك و آب زياد بنوشيد. و در آخر حتما استراحت كنيد قبل از تست كه خيلي مهم است. درخانه بمانيد و استراحت كنيد قبل از حاضر شدن در جلسه ي آزمون. بنابراين اگر شما همه ي اين نكات را رعايت كنيد استرس شما در آزمون كاهش پيدا ميكند.

اگر مي خواهيد درباره تدريس خصوصي آيلتس در مشهد بيشتر بدانيد اين مقاله را بخوانيد.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۴:۰۶ | ياسر موسوي
،

بهترين مراكز برگزاري آزمون آيلتس در جهان كجا هستند؟

امروز در اين مقاله مشاوره اي مي خواهيم درباره مراكز برگزاري آزمون آيلتس صحبت كنيم. همان طور كه مي دانيد آزمون آيلتس امروزه بسيار محبوب شده است و بيشتر زبان آموزان قصد دارند تا در اين آزمون شركت كنند. گاهي وقت ها مي شنويم كه مي گويند مراكز برگزاري آزمون آيلتس در گرجستان بهتر نمره مي دهند يا در ايران نمي توانيد نمره خوبي كسب كنيد.

 

 اگر ميخواهيد درباره مراكز برگزاري ازمون آيلتس ببيشتر بدانيد اين مقاله را بخوانيد.

گروه آموزش زبان انگليسي تيك لرن ۲۴ در اين مقاله قصد دارد تا اطلاعاتي درباره مراكز برگزاري آزمون آيلتس به شما بدهد كه مي توانيد با استفاده از آن ها محل شركت در ازمون خود را به خوبي و با چشمي باز انتخاب كنيد.

امروز مي خواهيم درباره يكي از مهم ترين و پر تكرار ترين سوالاتي كه از من پرسيده مي شود صحبت كنيم. سوال اين است كه بهترين مراكز برگزاري آزمون آيلتس كدامند؟ به نظر شما كدام كشور را براي شركت در آزمون آيلتس انتخاب كنيم؟ در كدام مركز آزمون بدهيم؟

 

يكي از مطالب جالبي كه به گوش من رسيده است، اين است كه مي خواهم در گرجستان آزمون بدهم، زيرا آن جا بهتر نمره مي دهند. يا در كشور هاي خليج فارس مي توانيم نمره بهتري بگيريم و در ايران به خوبي نمره نمي دهند.

 

 اگر ميخواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با مراكز مختللف آزمون آيلتس كسب كنيد اين مقاله را بخوانيد.

 

تمام مراكز برگزاري آزمون آيلتس دنيا يك استاندارد يكسان دارند

اولين چيزي كه مي خواهم بگويم اين است كه آزمون آيلتس مثل امتحان هاي مدرسه نيست.

آزمون آيلتس يك آزمون بين المللي است. استاندارد هاي اين آزمون به صورت مكتوب نزد آزمون گيرنده قرار دارد. اين استاندارد ها در تمام كشور هاي جهان يكسان است. بنابراين درجه سختي اين آزمون در همه جا يكسان است و نمي توان گفت در ايران نمره دهي سخت تر انجام مي گيرد و يا سوالات سخت تر از ديگر كشور هاست.

 

 اگر ميخواهيد اطلاعات بيشتري در اين زمينه كسب كنيد مقاله بهترين مراكز برگزاري آزمون آيلتس در جهان كجا هستند؟ را بخوانسد.

 

تمام مراكز برگزاري آزمون آيلتس در دنيا استاندارد هاي يكساني دارند، اما باز هم با اين حال نمره شما ميتواند به اندازه نيم نمره متغير باشد. اما دليل اين تغيير سطح سوالات نيست. بلكه شرايط محيطي است. ممكن است در كشور هاي ديگر شرايط ديگري برقرار باشد و شما حال بهتري نسبت به ديگر مكان ها داشته باشيد. بنابراين مي توانيد نمره بهتري كسب كنيد.

اما توصيه ما اين است كه ذهن خود را درگير مراكز برگزاري آزمون آيلتس نكنيد. به جاي اين كه بخواهيد به اين موضوعات و احتمالات فكر كنيد، مي توانيد تمركز خود را روي مطالعه و يادگيري خود قرار دهيد. اين گونه مي توانيد مطالب بيشتري را ياد بگيريد و قطعا عملكرد بهتري در آزمون آيلتس خواهيد داشت. هميشه به ياد داشته باشيد با تمرين و تكرار مي توانيد پيشرفت زيادي در يادگيري زبان انگليسي داشته باشيد.

 

اگر ميخواهيد درباره آزمون آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد اين مقالات را مطالعه كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۰:۳۲ | ياسر موسوي
،

اهميت قالب هاي مكالمه زبان انگليسي براي مكالمه روان تر

 

مطلبي كه امروز مي خواهم درباره آن صحبت كنم مطلبي است كه سوالات زيادي درباره آن از پرسيده شده است. خيلي از افراد از من مي پرسند كه قالب هاي مكالمه زبان انگليسي چيست؟ كدام يك از قالب هاي مكالمه زبان انگليسي براي يادگيري زبان بهتر است؟

منظور از قالب هاي مكالمه زبان انگليسي همان ساختار هاي از قبل حفظ شده اي است كه مي توانيم آن ها را به خاطر سپرده و هر موقع كه به آن ها نياز داريم از آن ها استفاده كنيم. با استفاده از اين قالب ها مي توانيم به مكالمه خود شكل داده و آن را منظم تر ارائه دهيم.

    اگر ميخواهيد درباره ساختار هاي زبان انگليسي بيشتر بدانيد مي توانيد مقاله ساختار هاي زبان انگليسي را مطالعه كنيد.

 

 

مثال از يه قالب مكالمه زبان انگليسي

مثلا ما براي present perfect هممون حفظ مي كنيم كه چگونه بگوييم قبلا يه كاري رو انجام داده اي يا نه؟

 چي بگيم؟ سر كلاس ها هميشه اين قالب را به بچه ها آموزش مي دهيم و مي گوييم :

 

 ?Have you ever done something

 

اول هر موقع با have you ever  سوال پرسيده شود يعني قبلا اين كار را انجام دادي يا نه؟ كه اون done منظور pp يا past participle يا به عبارتي قسمت سوم فعل هست. have you ever done something يا چيز هاي مشابه به اين دقيقا يك قالب مكالمه زبان انگليسي مي باشد.

اگر تعداد كافي از اين قالب ها رو حفظ باشيد به راحتي مي توانيد مكالمه زبان انگليسي را انجام دهيد و بدون هيچ فكر كردن صحبت كنيد.

اگر مي خواهيد تعدادي بيشتري از جمله هاي قالب را ببينيد مي توانيد مقاله ساختار و انواع جمله ها را بخوانيد .

 

 

اگه هنوز شك دارين كه چطور اين قالب ها به شما كمك مي كند توصيه ميكنم روش علمي كه در مورد صحت و درستي اين قالب و استفاده از قالب ها را اثبات مي كند را مطالعه فرماييد. ما در مقاله بهترين روش يادگيري زبان انگليسي به صورت تصويري توضيح داده ايم كه چطور حفظ كردن اين قالب ها به ما در تقويت زبان انگليسي كمك مي كند.

اگر مي خواهيد اهميت قالب هاي مكالمه زبان انگليسي براي مكالمه روان تر را بدانيد ميتوانيد اين مقاله را مطالعه كنيد.

 

حالا مي خواهم يك سوال از شما بپرسم.

قالب هاي مكالمه زبان انگليسي  رو از كجا پيدا كنيم؟

از كجا بايد قالب هاي مكالمه زبان انگليسي را پيدا كنيم؟   يكي از بهترين مرجع هايي كه من به شما توصيه ميكنم ، استفاده از بخش جزوه هاي تيك لرن ۲۴ هست. داخل همين سايت تيك لرن ۲۴ با آدرس www.tiklearn24.com  بخشي وجود دارد تحت عنوان جزوات آموزش زبان انگليسي. داخل هر جزوه يك عدد پادكست رايگان تدريس استاد وجود دارد كه مي توانيد از آن ها استفاده كنيد. اول زبان خود را  تقويت كنيد و دوم قالب ها را استخراج كرده و آن ها را يادداشت كنيد. اگر بتوانيد اين قالب ها را با استفاده از تكنيك فلش كارت فرا بگيريد خيلي خيلي تاثير بيشتري دارد  و حداقل من به نتيجه رسيدن خودتان را تضمين ميكنم. 

براي دانستن اهميت قالب ها ي زبان انگليسي مقاله اهميت قالب هاي مكالمه زبان انگليسي براي مكالمه روان تر را مطالعه كنيد.

 

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۸ مهر ۱۳۹۹ | ۰۴:۰۸:۰۲ | ياسر موسوي
،

روش هاي تقويت زبان انگليسي

يكي از بهترين شيوه هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس اين است كه با خودتان صحبت كنيد. شايد از خود بپرسيد چرا بايد با خودم صحبت كنم؟ در جواب اين سوال بايد بگوييم كه شما با انجام اين كار به خودتان فرصت صحبت كردن مي دهيد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد.

 

يكي از مهم ترين فاكتور هاي كسب نمره خوب در آزمون آيلتس اين است كه بتوانيد به صورت روان صحبت كنيد. يكي از راه هاي رسيدن به اين هدف اين است كه با خودتان صحبت كنيد. زيرا هر چه بيشتر صحبت كنيد، مهارت هاي خود را بيشتر بهبود خواهيد بخشيد.

 

اگر مي خواهيد ريدينگ انگليسي خود را تقويت كنيد مي توانيد از لينك زير استفاده كنيد. 

 

هم چنين صحبت كردن با يك پارتنر هم مي تواند يكي از بهترين شيوه هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس

 باشد. اما از آن جايي كه هيچ پارتنري هميشه همراه شما نخواهد بود، بنابراين خودتان بهترين پارتنر براي خودتان هستيد!

 

 

اگر مي خواهيد دوره آموزشي خود را آغاز كرده و در مورد يادگيري زبان انگليسي بيشتر بدانيد، مي توانيد مقاله تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد را مطالعه كنيد. 

 

يكي از مهم ترين فاكتور ها در افزايش نمره اسپيكينگ آيلتس اين است كه از چند اصطلاح در مكالمه خود استفاده كنيد. زيرا اين نشان مي دهد كه شما سطح زبان نسبتا بالايي داريد و هم چنين از دانش اصطلاحي خوبي برخوردار هستيد!

براي يادگيري اصطلاحات زبان انگليسي مي توانيد از منابع مختلفي از جمله اينترنت، كتاب ها و اپليكيشن هاي يادگيري زبان انگليسي استفاده كنيد. تنها چيزي كه بايد به خاطر داشته باشيد اين است كه اصطلاحات را نبايد كلمه به كلمه ترجمه كنيد. زيرا در اين صورت به معني اشتباهي خواهيد رسيد. تنها راه يادگيري اصطلاحات زبان انگليسي اين است كه معني آن ها را حفظ كنيد.

 

اگر مي خواهيد در مورد آزمون آيلتس بيشتر بدانيد و دوره آموزشي خود را شروع كنيد مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه كنيد. 

 

 

يكي از اشتباهاتي كه زبان آموزان معمولا مرتكب مي شوند اين است كه جملات خود را به هم متصل نمي كنند. يكي از دلايلي كه شركت كنندگان آزمون آيلتس نمي توانند نمره خوبي كسب كنند اين است كه جملات آن ها از لحاظ معنايي به يكديگر متصل نيست.

يكي از بهترين شيوه هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس اين است كه اتصال منطقي و معقولانه اي بين جملات خود برقرار كنيد. براي انجام اين كار بايد از linking word ها استفاده كنيد. اين linking word ها شامل لغاتي مانند and, because, so, but, although و …. باشد.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۶ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۵:۴۴ | ياسر موسوي
،

تقويت چهار مهارت اصلي در آيلتس

براي تقويت چهار مهارت اصلي در آيلتس ( writing , reading , speaking , listening ) علاوه بر دانش عمومي زبان نياز به تكنيك‌هايي هست كه در اين مقاله به آن‌ها مي‌پردازيم.
اين مقاله براساس به‌روزترين مقالات انگليسي نوشته شده است.

- به محتواي عمومي گوش دهيد.

سعي كنيد راديو و تلويزيون انگليسي زبان گوش كنيد. پادكست‌هاي انگليسي خبري هم مي‌تواند تمرين خوبي براي اين مهارت باشد.

۲- واژگان غني

براي اين مورد بهترين روش استفاده از ديكشنري‌هاي الكترونيكي كه تلفظ صحيح لغات رو هم در بر دارند، خواهد بود. البته بايد كلمات را روزانه مرور كنيد.
سعي كنيد براي اين‌كه لغات راحت‌تر در ذهنتان نقش ببندد آن‌ها را به همراه يك مثال از كاربردشان در جمله به خاطر بسپاريد.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره روش هاي تقويت مهارت هاي زبان انگليسي مي توانيد روي لينك كليك فرماييد.

۳- از روش shadow استفاده كنيد

يكي از روش‌هايي كه مي‌تواند در تقويت چهار مهارت اصلي در آيلتس بسيار مفيد باشد shadow است. براي اين كار نياز است از صوت‌هايي استفاده كنيد كه متنشان را هم داشته باشيد. شما بايد سه بار همزمان با گوش دادن به صوت، متن را به مانند سايه دنبال كنيد.
بعد از آن سه بار ديگر بدون متن به صوت گوش دهيد. ابتدا با صوت‌هاي كوتاه‌تر اين كار را انجام دهيد و بعد از مدتي براي صداهاي طولاني‌تر اين روش را تكرار كنيد.

 

اگر مي خواهيد دوره ي آموزشي خود در زمينه ي آيلتس را آغاز نماييد توصيه مي كنيم مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۳:۵۳ | ياسر موسوي
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 17
بازديد ديروز : 68
بازديد كل : 7344

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان