آموزش نوين آيلتس

آموزش نوين آيلتس

آموزش نوين آيلتسTel:88-0000-0000

روش هاي تقويت مهارت هاي زبان انگليسي

دوستان و همراهان عزيز سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد. 

امروز در اين مقاله آموزشي قصد داريم تا شما را با روش هايي آشنا كنيم كه مي توانيد از آن ها براي تفويت مهارت هاي زبان انگليسي خود استفاده نماييد. 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

امروزه يادگيري زبان انگليسي براي بيشتر افراد از اهميت زيادي برخوردار است. ياد داشتن زبان انگليسي مي تواند به آن ها كمك كند تا در هدف هاي شغلي و يا حتي در زندگي شخصي خود، موفق تر باشند. 

اما در اين مسير پر پيچ و خم با چالش هايي روبرو هستند كه مانع يادگيري موثر براي زبان آموزان است. 

اما ما در اين مقاله مي خواهيم روش هايي را به شما معرفي كنيم كه مي تواند با استفاده از آن ها مهارت هاي خود را به خوبي بهبود ببخشيد. 

پس با ما همراه باشيد!

 

يكي از مهم ترين مهارت هاي زبان انگليسي، مهارت ليسينينگ است. همان طور كه مي دانيد، يك كودك براي اين كه حرف زدن را شروع كند، ابتدا براي چند سال فقط گوش مي كند. پس از چند سال گوش كردن كم كم شروع به حرف زدن مي كند. 

يادگيري زبان انگليسي هم تقريبا به همين شكل است. يعني شما براي اين كه بتوانيد به خوبي صحبت كنيد، بايد ابتدا خوب گوش كنيد. 

امروزه بيشتر زبان آموزان به دنبال منابعي هستند كه بتوانند از آن ها براي گوش كردن استفاده كنند. در اينترنت منابع بسيار زيادي وجود دارد كه مخصوص ليسينينگ است. 

اما همه اين منابع براي يادگيري زبان انگليسي مناسب نيستند. بنابراين شما نبايد به منبع و محتوايي اعتماد كنيد. 

يكي از معتبر ترين و بهترين منابع ليسينينگ براي يادگيري زبان انگليسي، esl podcast هاست. 

اين پادكست ها شامل مكالمه هايي در شرايط و محيط هاي متنوع است كه باعث مي شود شما با عبارت ها و اصطلاحات زيادي در هر زمينه اي آشنا شويد. 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره روش هاي يادگيري زبان انگليسي مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

در اين پادكست ها از زبان ساده اي استفاده شده است كه هر زبان آموزي حتي با سطح پايين مي تواند آن را به خوبي بفهمد. اين پادكست ها بيشتر براي سطوح intermediate و lower intermediate مناسب مي باشد. زيرا عبارت ها و اصطلاحاتي كه در اين پادكست ها استفاده مي شود، براي زبان آموزان اين سطوح بسيار مفيد و كاربردي مي باشد. 

هم چنين در اينترنت مي توانيد بسياري پادكست و برنامه ديگر پيدا كرده و از آن ها براي تقويت مهارت هاي زبان انگليسي خود استفاده كنيد. ما در اين مقاله سعي كرديم تا يكي از اين منابع را به شما معرفي كنيم. اما شما مي توانيد از ديگر منابع نيز استفاده كنيد. 

اميدواريم از خواندن اين مقاله لذت برده باشيد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۱ دى ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۴:۲۰ | ياسر موسوي
،

چگونه لغات زبان انگليسي را ياد بگيريم؟

دوستان و همراهان عزيز سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد. 

امروز در اين مقاله آموزشي مي خواهيم شما را با روش هايي آشنا كنيم كه مي توانيد با استفاده از آن ها، لغات زبان انگليسي را بهتر و موثر تر ياد بگيريد. 

 

اگر مي خواهيد درباره ماهيت آزمون آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

امروزه يادگيري زبان انگليسي به يك ضرورت تبديل شده است. به طوري كه بيشتر افراد امروزه مشغول به يادگيري زبان انگليسي هستند. اما زبان آموزان براي اين كه بتوانند اين زبان را به خوبي ياد بگيرند، با چالش هايي مواجه هستند. يكي از بزرگترين مشكل هايي كه زبان آموزان معمولا با آن دست و پنجه نرم مي كنند، يادگيري و حفظ كردن لغات زبان انگليسي است. 

بيشتر زبان آموزان نمي توانند كلمات را به خوبي حفظ كرده و يا از آن ها در مكالمات خود استفاده نمايند. همين باعث مي شود كه اعتماد به نفس آن ها كاهش يافته و انگيزه خود را براي ادامه دادن به مسير يادگيري زبان انگليسي را از دست بدهند. 

اما امروز ما مي خواهيم شما را با روش هايي آشنا كنيم كه به شما در زمينه يادگيري لغات زبان انگليسي بسيار كمك مي كند. بنابراين اگر شما هم مي خواهيد انگليسي را بهتر يادگرفته و روان تر صحبت كنيد مي توانيد اين مقاله را تا انتها مطالعه فرماييد. 

 

يكي از بزرگترين اشتباه هايي كه زبان آموزان مرتكب مي شوند اين است كه فقط به دنبال پيدا كردن معني لغات هستند. حتي بعضي از آن ها فقط معني فارسي آن را حفظ مي كنند!

در حالي كه اين كار غلط است و كمكي به شما در زمينه يادگيري لغات نمي كند. 

در ادامه روش درست يادگيري و حفظ لغات انگليسي را به شما معرفي مي كنيم. 

قبل از هر چيزي بايد بدانيد كه بدون استفاده از ديكشنري مناسب نمي توانيد لغات را به خوبي ياد بگيريد. در بيشتر مواقع زبان آموزان از ديكشنري هايي هم چون google translate و يا fast dic استفاده مي كنند. در حالي كه اين ديكشنري ها براي يادگيري زبان انگليسي مناسب نمي باشند. 

اگر مي خواهيد لغات زبان انگليسي را به خوبي ياد بگيريد، بايد ابتدا يك ديكشنري معتبر و مناسب انتخاب نماييد. زيرا با داشتن يك ديكشنري خوب، مي توانيد تمام اطلاعات لازم براي يادگيري لغات انگليسي را پيدا كنيد. 

يكي از مهم ترين نكته هايي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه يادگيري لغات زبان انگليسي فقط به اين معنا نيست كه معني آن ها را ياد بگيريد. 

شما زماني مي توانيد بگوييد كه فلان لغت را باد دارم، كه چندين فاكتور را رعايت كرده باشيد. 

يكي از مهم ترين و پر كاربرد ترين اطلاعات در مورد يك لغت، جايگاه آن در جمله و يا part of speech است. شما بايد بدانيد كه اين كلمه verb است يا adjective  يا noun يا adverb. در غير اين صورت ممكن است كه نتوانيد از اين كلمه در جايگاه درست استفاده كنيد. 

يكي ديگر از فاكتور ها در يادگيري لغات زبان انگليسي، يادگرفتن collocation هاست. كالوكيشن ها تركيباتي هستند كه هميشه با يكديگر مي آيند و در مكالمات روزمره زبان انگليسي بسيار پر كاربرد هستند. اگر مي خواهيد انگليسي را روان صحبت كنيد حتما بايد دنبال كالوكيشن هاي جديد و پر استفاده باشيد. 

يكي از عواملي كه باعث مي شود تا زبان آموزان نتوانند به خوبي انگليسي صحبت كنند، اين است كه نمي توانند كلمات را به خوبي تلفظ كنند. اگر مي خواهيد در بخش اسپيكينگ آزمون آيلتس نمره خوبي كسب كنيد بايد تلفظ هاي تان صحيح باشد. در غيز اين صورت نمي توانيد نمره خيلي خوبي كسب كنيد. 

انتخاب ديكشنري مي تواند تاثير زيادي در دانش شما در زمينه تلفظ ها داشته باشد. شما بايد ديكشنري انتخاب كنيد كه تلفظ ها را هم به صورت صوتي ارائه دهد. اين گونه مي توانيد هر كلمه اي را با تلفظ درست ياد بگيريد. 

 

اگر مي خواهيد با ديگر روش هاي تقويت مهارت هاي زبان انگليسي آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

يكي از نقص هاي عمده اي كه google translate دارد اين است كه هيچ مثالي براي كلمات ارائه نميدهد. براي اين كه بتوانيم كلمه اي را در مكالمات خود استفاده كنيم، بايد ابتدا آن را در جمله اي ببينيم و با نحوه استفاده از آن كلمه آشنا باشيم. به همين دليل در اكثر ديكشنري ها مثال هايي براي هر كلمه ارائه شده است كه خواندن آن ها مي تواند به شما كمك زيادي در يادگيري آن لغت كند. 

اما نكته ديگري كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه نبايد به مثال هاي ارائه شده در ديكشنري بسنده كنيد. بلكه بعد از خواندن آن ها بايد خودتان هم دو نا مثال ارائه دهيد. اين گونه مطمئن مي شويد كه اين كلمه را به خوبي ياد گرفته و مي توانيد از آن به راحتي در متن ها و مكالمات خود استفاده نماييد. 

اميدوارم از خواندن اين مقاله لذت برده و اطلاعات مفيدي كسب كرده باشيد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۷ دى ۱۳۹۸ | ۰۱:۵۱:۱۶ | ياسر موسوي
،

روش هاي تقويت ليسينينگ آيلتس

تكنيك نمره ۷ ليسنينگ آيلتس

تكنيك هاي زيادي براي بهبود Listening  وجود دارد اما اين تكنيك است كه شما ميتوانيد با استفاده از آن نه تنها نمره دلخواه خود را در آيلتس كسب كنيد بلكه جز تكنيك هاي كلي Listening محسوب ميشود. نكته قابل توجه و پيشنهادي شخصي بنده اين است كه در دوراني كه براي آزمون آيلتس آماده ميشود سعي كنيد تا حد ممكن از تكنيك ها و شوت كات ها استفاده كنيد، اما در ذهن داشته باشيد كه يادگيري زبان انگليسي با آزمون آيلتس كمي متفاوت است بنا بر اين سعي كنيد جهت بهبود شنيدار خود همواره به مطالب مختلف گوش دهيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

تكنيك شنيدار نوشتار Transcription

اگر مدت كوتاهي است كه يادگيري زبان انگليسي را شروع كرده ايد تا به حال شايد كلمه transcription را شنيده باشيد. Transcription همان ليسنينگي است كه شنيده ايد اما به صورت متني كه تمام مكالمات و كلمات را در اختيار ما قرار ميدهد.
يكي از بهترين راه هاي تقويت Listening به طرز معجزه آسايي Listening Skill را به شدت تقويت ميكند تبديل فايل هاي شنيداري به متن است. يعني Transcribe كردن Listening material.

 

براي آشنايي با روش هاي تقويت ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

چرا بايد Transcribe  كنم؟

۱. قدرت دقت جزيات را بالا مي برد.
۲. قدرت شنداري كلمات نزديك به هم و به هم پيسته را افزايش مي دهد.
۳. قدرت ادراك جزيات را افزايش مي دهد.
۴. سرعت نكته برداري و نوشتن را افزايش مي دهد.
۵. قدرت انجام دو كار نوشتن و شنيدن را در شما مي افزايد و اين چيزيست كه در آزمون آيلتس به شدت به ان نياز داريد.
۶. در نهات قدرت شنيداري شما را به شدت بهبود مي بخشد.

 

 براي كسب اطلاعات بيشتر درباره ليسينينگ آيلتس مي توانيد مقاله براي ليسينينگ آيلتس چه كار هايي اجباري است را مطالعه فرماييد. 

نحوه صحيح Transcribe چيست؟

۱. در انتخاب متريال ليسنينگ دقت كنيد و متناسب با سطح زباني خود آن را انتخاب نماييد.
۲. يك بار بدون اينكه كاري انجام بدهيد با دقت از ابتدا تا انتها به فايل صوتي گوش دهيد و سعي كنيد مطالبي را به خاطر بسپاريد.
۳. بار دوم از ابتدا تا انتها با دقت به فايل صوتي گوش دهيد و اين بار سعي كنيد كلمات كليدي و اطلاعات اصلي را يادداشت كنيد.
۴. بار سوم كه بار آخر هست همين طور كه به فايل صوتي گوش مي دهيد تمام كلمات و جملات را مو به مو ياد داشت كنيد.
۵. اگر هنوز به اين كار عادت نكرديد و سرعت نوشتنتان پايين هست ميتوانيد فايل ثوتي را متوقف كنيد و بنويسيد و مجددا گوش دهيد و ادامه داستان.


اگر مي خواهيد در زمينه ريدينگ آيلتس اطلاعاتي كسب كنيد مي توانيد مقاله مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

لطفا حتمن به موارد زير توجه كنيد:

 

 • اين تكنيك كمي سخت و زمان بر است اما خسته نشويد.
 • سعي كنيد مرتبا اين كار را انجام دهيد قول ميدهم نتيجه اش را به زودي خواهيد ديد.
 • هر روز يك فايل صوتي چند دقيقه اي را Transcribe كنيد.
 • دو ماه اين كار را مرتبا انجام دهيد قطعا به نمره آيلتس ۷ حتي بيشتر خواهيد رسيد.
 • اين تكنيك نه تنها مهارت شنيداري شما را تقويت ميكند بلكه باعث تقويت حافظه و بالا بردن دقت ما مي شود.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۹:۲۷ | ياسر موسوي
،

چند روش براي تقويت اسپيكينگ آيلتس

 • صدايتان را ضبط كنيد (RECORD YOURSELF)

  وقتي با خودتان تمرين مي كنيد، هيچ دليلي ندارد كه از صحبت كردن مضطرب شويد. به يك فايل يا كليپ صوتي گوش دهيد و سعي كنيد كه مثل گوينده صحبت كنيد و يا اداي آن را در بياوريد. همزمان صداي خود را ضبط كنيد و ببينيد تا چه حد مثل گوينده حرف ميزنيد. براي انجام اين تمرين به جاي فايل صوتي، مي توانيد از روي يك كتاب با صداي بلند بخوانيد. به صداي خود گوش دهيد. بررسي كنيد كه كجا در خواندن مشكل دارد و يا تپق مي زنيد. قسمت هاي دشوار را چند بار خوانده و ضبط كنيد.

  براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد بخش اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

   با صداي بلند كتاب بخوانيد (READ ALOUD)

 • اگر فرصت و امكان ضبط كردن صداي خود را نداريد، روزانه 20- 15 دقيقه از وقت خود را صرف بلند خواندن از روي كتاب كنيد. به مرور زمان به صحبت كردن و به كار بردن جمله هاي طولاني تر عادت مي كنيد. هم چنين واژگان جديد را تبهر ياد مي گيريد و دايره لغت شما گسترده تر مي شود. براي اين تمرين بهتر است از كتاب هاي مكالمه استفاده كنيد (كتاب هايي كه متن آن ها شامل مكالمه بين 2 يا چند نفر است.)

براي اشنايي با ديگر روش هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

 • به MP3، پادكست و اخبار گوش دهيد. LISTEN TO MP3S, PODCASTS, AND THE NEWS.

  ممكن است شنيده باشيد كه بهترين راه براي يادگيري مكالمه، ارتباط داشتن با native speaker و يا زندگي در كشور هاي انگليسي زبان است. اما خوشبختانه در عصر ارتباطات همه حداقل به يك يا چند native speaker، دسترسي دارند. شبكه هاي راديويي و تلويزيوني مثل scientific American، CBC، BBC و Australia’s ABC تنها چند نمونه از اين ها هستند. نكته بهتر اينكه گويندگان مجري هاي اين شبكه ها با انگليسي استاندارد و واضح صحبت مي كنند. با اين كار با يك تير دو نشان زده ايد. علاوه بر تقويت مهارت هاي زبان انگليسي، به اخبار روز نيز تسلط داريد و تمرين بهتر اين است كه خبر هايي را كه شنيده ايد به انگليسي براي ديگران بازگو و يا تعريف كنيد.

  .

   به موسيقي نيز گوش دهيد (LISTEN TO MUSIC, TOO)

 • در روز به يكي دو آهنگ انگليسي زبان گوش دهيد. براي شروع بهتر است ترانه هايي را انتخاب كنيد كه ريتم ملايم تري دارند. متن ترانه را از گوگل جستجو كنيد و چند بار با صداي بلند بخوانيد. سعي كنيد مفهوم ترانه را نيز درك كنيد. گوش دادن به موسيقي انگليسي يكي از بهترين راه هاي يادگيري اصطلاحات محاوره اي است.

اگر مي خواهيد آموزش خود در زمينه آيلتس را اغاز كنيد مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 • برنامه هاي تلويزيوني و فيلم ببينيد (WATCH TV AND MOVIES)

  براي بالا بردن مهارت speaking، بايد مهارت listening و شنوايي خود را نيز تقويت كنيد. بهترين راه اين است كه در مكالمات و گفتگو هاي روزمره، شركت كنيد. اگر شرايط مكالمه با شخص ديگري را نداريد، پس بهتر است فيلم ببينيد. حتي الامكان سعي كنيد بدون زيرنويس فيلم ببينيد. فيلم و برناه هاي تلويزيوني يكي از بهترين منابع يادگيري زبان است از آن جايي كه مي توانيد بار ها و بار ها آن را تماشا كرده و با شخصيت هاي آن ارتباط برقرار كنيد و به مرور زمان مهارت هاي گفتاري و شنيداري خوبي كسب كنيد.

 •  

 • اگر مي خواهيد درباره يادگيري آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد مقاله بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 •  

   

   افكار خود را بازگو كنيد (NARRATE YOUR WORLD)
 • هر روز راجع به هر چيزي كه در فكر داريد و يا هر آنچه كه اتفاق افتاده، با خود صحبت كنيد. به گذشته و آينده خود فكر كنيد و راجع به آن ها حرف بزنيد. اين تمرين به شما كمك مي كند كه انگليسي فكر كنيد. هرچه كه انگليسي فكر مي كنيد، راحت تر انگليسي صحبت مي كنيد.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۲:۰۸ | ياسر موسوي
،

ده روش براي تقويت اسپيكينگ

تمرين براي تقويت مهارت اسپيكينگ (Speaking Skill) يا صحبت كردن به زبان انگليسي، از جذاب ترين و مفيدترين بخش هاي آموزش زبان است. همين كه بتوانيد تا حدي انگليسي صحبت كنيد راه هاي بسياري براي تقويت ساير مهارت هاي زباني خود با سرعتي بيشتر پيش رو خواهيد داشت. در ادامه به ده راه يا روش تمرين و تقويت مهارت اسپيكينگ مي‌پردازيم كه نه تنها مؤثر، بلكه براي تمامي زبان‌آموزان جالب و لذت‌بخش خواهد بود.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

۱- صحبت، صحبت، و صحبت كردن

سعي كنيد با اعتماد به نفس از هر فرصتي، به هر شكلي كه مي توانيد براي انگليسي صحبت كردن با هر شخصي استفاده كنيد. از اشتباه كردن خجالت نكشيد. هر چه قدر بيشتر تمرين كنيد هم اعتماد به نفس شما بيشتر شده، و هم تلفظ و دايره لغت شما تقويت مي شود. به خاطر داشته باشيد كه صحبت كردن به انگليسي مهارتي شبيه به يادگيري نواختن يك ساز يا يك ورزش جديد است، يعني تنها راه براي تقويتspeaking   انجام دادن و تمرين در انجام آن است.

۲- فناوري

تلفن همراه شما مي تواند ابزاري بسيار مفيد و قدرتمند براي يادگيري زبان باشد.مي توانيد صداي خود را هنگام انگليسي صحبت كردن ضبط نماييد و سپس گوش دهيد تا ببينيد صحبت كردن شما نسبت به سايرين چگونه است.از جمله استفاده هاي ديگر از تلفن همراه براي اين مهارت مي‌توان به نصب برنامه هاي تقويت لغت و يادداشت فوري كلماتي كه به تازگي ياد گرفته‌ايد اشاره نمود.

۳- گوش كردن

اخبار و ترانه هاي انگليسي زبان را گوش كنيد تا بيشتر تلفظ صحيح كلمات را بشنويد. با اين روش همچنين مي‌توانيد كلمات و اصطلاحات جديدي را نيز بياموزيد. هرچه بيشتر بشنويد بيشتر مي‌آموزيد. سعي كنيد آنچه مي‌شنويد را تكرار كنيد تا تلفظ را نيز تمرين نموده و ببينيد كه روي كدام كلمات در جمله استرس يا تأكيد وجود دارد.

۴- بلند بخوانيد

يك روزنامه يا يك مجله را بلند بخوانيد. شما حتي مي‌توانيد متن ديالوگ برنامه ي تلويزيوني مورد علاقه ي خود را پيدا كرده و آن را بازي كنيد. اين راهي مناسب براي تمرين تلفظ است زيرا كه شما تنها مي‌بايست از اينكه انگليسي حرف زدن شما خوب به نظر مي‌‌رسد مطمئن شويد و نيازي نيست نگران ساختار جملات خود باشيد.

براي آشنايي با ديگر روش هاي در زمينه تقويت اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

۵- هر روز لغتي جديد بياموزيد

روي لغات مورد علاقه خود كار كنيد، يا لغتي را در يك موضوع يا مبحث مورد علاقه خود پيدا كنيد، و براي تمرين آن را در جملات مختلف و مناسب به كار ببريد.

۶- فيلم تماشا كنيد

فيلم هاي به زبان انگليسي را تماشا كنيد و به لغات و تلفظ هاي جديد توجه كنيد. از بازيگران تقليد و ديالوگ آن‌ها را تكرار كنيد و از آن لذت ببريد. اين كار به تقويت لغت، تلفظ و لحن يا intonation كه از اساسي ترين توانايي ها براي مهارت اسپيكينگ (speaking) است كمك مي‌كند.

۷- دوستي مناسب براي اين منظور پيدا كنيد

با كساني كه انگليسي را خيلي خوب صحبت مي‌كنند يا يا ديگر افرادي كه درحال يادگيري اين مهارت هستند دوست شويد ودر مورد موضوع خاصي با آن‌ها صحبت كنيد. در مورد چيزهايي كه ياد گرفته‌ايد صحبت كنيد و نظراتتان را در هر موضوعي كه كه شايد دانستن آن براي طرفين جالب باشد با‌هم در ميان بگذاريد.

اگر مي خواهيد آموزش خود در زمينه آيلتس را آغاز كنيد مي توانيد مقاله بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 

۸- فعاليت هاي جذاب را به زبان انگليسي انجام دهيد

اگر از آشپزي خوشتان مي‌آيد، يا اگر حسابي عاشق كسب مهارتهايي در حوزه كسب و كار يا هر شاخه ديگري هستيد، سعي كنيد در كلاسهايي شركت كنيد كه به زبان انگليسي برگزار مي شوند (همانند برخي از كلاسها يا سمينارهاي مديريتي و مرتبط با كسب و كار). مطمئن شويد هرچيزي كه از انجام آن لذت مي‌بريد، را به نوعي به زبان ربط مي دهيد (مثلاً ديدن كليپ هاي انگليسي آموزش شركتهايي همچون ليندا كه آموزش تمامي رشته ها را از موسيقي و انواع نرم افزار گرفته تا مديريت و كسب و كار شامل مي‌شود). 

۹- به بحث و گفتمان بپردازيد

در مورد تمام موضوعاتي كه علاقه داريد با دوستانتان به بحث به زبان انگليسي بنشينيد. براي بيان عقيده يا آنچه در ذهن داريد تا مي توانيد از لغات مختلف كمك بگيريد و به گفتگوي ساير افراد با دقت گوش كنيد تا بتوانيد زماني كه بايد، شما نيز نظر مؤافق يا مخالف خود را در آن خصوص بيان كنيد.

۱۰- از يك ديكشنري استفاده كنيد

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون آيلتس مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

ديكشنري هاي آنلاين اغلب داراي مثال‌هاي صوتي مي باشند كه شما مي‌توانيد تلفظ هاي خود را چك كنيد و برنامه هاي ديكشنري بسياري نيز وجود دارد كه شما در هرجايي مي‌توانيد  بر روي گوشي‌هاي هوشمند خود به همراه داشته باشيد. البته مراقب باشيد كه خيلي متكي به اين ابزارها نباشيد. ابتدا تلاش كنيد خودتان كلمات را ادا كنيد و سپس بررسي كنيد كه آيا درست تلفظ كرده‌ايد يا خير. 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۳:۴۲ | ياسر موسوي
،

چگونه در ريدينگ آيلتس نمره بهتري بگيريم؟

دوستان و همراهان عزيز سلام. امروز در اين مقاله آموزشي مي خواهيم درباره چند تا از مهم ترين نكات ريدينگ آيلتس صحبت كنيم و شما را با روش هاي كسب نمره بالا در اين آزمون آشنا كنيم. 

۱. بيش از حد روي استراتژي هاي پاسخ دادن به سوالات تمركز نكنيد. بلكه General English خود را تقويت كنيد.

۲. اول از خواندن متن شروع نكنيد. ابتدا به عنوان ها و هدينك ها و ساب هدينگ ها و نقشه ها و نمودار ها توجه كنيد.

۳. اول متن را نخوانيد بلكه سوالات را اول مطالعه كنيد.

۴. در سوالاتي كه نياز به پر كردن با كلمات دارند به محدوديت تعداد كلمات و عدد ها دقت كنيد. اگر از شما خواسته شده ۲ كلمه و يك عدد استفاده كنيد به هيچ وجه از تعداد خواسته شده بيشتر ننويسيد چرا كه جواب شما غلط در نظر گرفته مي شود.

۵. عدد ها هم ميتوانند به صورت حروف نوشته شوند هم به صورت عددي. اگر اعداد را به صورت حروف مي نويسيد دقت داشته باشيد كه به عنوان عدد محسوب مي شوند. مثلا: Twenty-five يك عدد حساب مي شود و نه دو كلمه.

۶. به هيچ وجه كلماتي مانند And, or به جواب هاي خود اضافه نكنيد چرا كه اين ها هم به عنوان يك كلمه محسوب مي شوند.

۷. در بخش ريدينگ آيلتس دايره لغات نقش اساسي را ايفا مي كند. پس قبل از هر چيز دايره واژگان خود را بالا ببريد.

 

۸. همان طور كه مي دانيد بخش ريدينگ آيلتس ۶۰ دقيقه زمان دارد و در اين ۶۰ دقيقه شما بايد ۳ ريدينگ را بخوانيد و به ۴۰ سوال پاسخ دهيد بنا بر اين سرعت خواندن اهميت ويژه اي دارد، سرعت خواندن خود را بالا ببريد.

 

۹. ريدينگ آيلتس تستيست كه در آن دايره كلمات كليدي، دايره لغات و مترادف ها و Paraphrasing اهميت به سزايي در پاسخ به سوالات دارد.

10. اگر بيش از تعداد خواسته شده در سوال از كلمات بيشتري استفاده كنيد جواب شما غلط محسوب مي شود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره روش هاي كسب نمره بهتر در ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

۱۱. به جمع بودن يا مفرد بودن كلمات در سوال دقت كنيد. در برخي سوالات جمع بودن يا مفرد بودن كلمات در انتخاب جواب صحيح نقس اساسي دارد.

۱۲. به Discourse markers, connecting words براي يافتن ترتيب متن دقت كنيد.

۱۳. در برخي سوالات مانند سوالات Matching Features به Distractors دقت داشته باشيد اينها براي گمراه كردن شما هستند و جواب اصلي سوال نيستند.

۱۴. جداً از غلط هاي املايي پرهيز كنيد. شايد كمي مسخره به نظر برسد اما خيلي از داوطلبين آيلتس تنها به دليل بي دقتي در وارد كردن كلمات از برگه سوالات به برگه پاسخ نامه كلمات را به طور صحيح وارد نميكنند و همين باعث از دست دادن نمره مي شود.

 

۱۵. كلماتي – يا به عبارتي Hyphenated words به عنوان يك كلمه حساب مي شوند نه دو كلمه

 ۱۶. از اضافه كردن كلمات بي مورد مثل صفت ها قيد ها در پاسخ خود بپرهيزيد.

۱۷. اگر جواب سوالي را نمي دانيد يا برايتان پاسخ دادن به آن سوال دشوار است وقت خود را هدر ندهيد به سراغ سوالات بعدي برويد.

 

اگر مي خواهيد آموزش خود در زمينه آيلتس را آغاز كنيد مي توانيد مقاله بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

 

۱۸. از تكنيك هاي Skimming and Scanning براي پيدا كردن مكان اطلاعات در متن استفاده كنيد كه سرعت شما بالاتر رود.

۱۹. به طور تقريبي براي پاسخ به هر سوال يك دقيقه و نيم فرصت داريد. بنا بر اين مديريت زمان يكي ديگر از نكات بسيار مهم در ريدينگ آيلتس مي باشد.

 

۲۰. بعد از اينكه يك متن به طور كامل تمام شد پاسخ هاي خود را چك كنيد كه مبادا جواب ها را جا به جا يا اشتباه وارد كرده باشيد همچنين اگر سوالي را هم پاسخ نداده بوديد به سراغ آن برويد. اگر باز هم نتوانستيد به آن جواب بدهيد سوال را رها نكنيد نزديكترين چيزي كه به ذهنتان ميرسد را بنويسيد.

۲۱. به دنبال كلمات دقيق مشابه در متن و سوال نگرديد به مفهوم متن دقت كنيد ممكن است از كلمات مترادف استفاده شده باشد يا حتي Paraphrase شده باشند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون آيلتس مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه كنيد. 

 

تجربه شخصي ثابت كرده تمركز زياد روي تكنيك ها و ترفند هاي ميانبر براي پاسخ دادن به سوالات داوطلب آيلتس را از مسير اصلي خارج مي كند. سعي كنيد دانش زباني خود را بالا ببريد در اين صورت به سادگي قادر خواهيد بود به سوالات پاسخ صحيح بدهيد. ريدينگ آيلتس نه جن است و نه پري تنها با خواندن مداوم افزايش دايره لغات و تمرين انواع سوالات مي توانيد بهترين نتيجه را بگيريد.
نكته مهم ديگر اينكه فكر نكنيد افرادي كه نمره خوبي مي گيرند ترفند هاي عجيب و غريبي را بلدند كه شما نمي دانيد. آنها فقط دانش زباني خوبي دارند و بسيار تمرين كرده اند.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۹:۰۳ | ياسر موسوي
،

نكاتي درباره رايتينگ آيلتس

در اين قسمت از رايتينگ بايد در مدت 40 دقيقه يك Essay يا انشاء 250 كلمه اي بنويسيد.

ضوابط نمره دهي رايتينگ:

 • Task Achievement
  پاسخ به سوالات 
   

 • Coherence and Cohesion
  پيوستگي موضوع و ارتباط جملات 
   

 • Lexical Resource 
  منبع لغات
   

 • Grammatical Range and Accuracy
  درست استفاده كردن از گرامر و تنوع گرامر

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره رايتينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كرده و مقاله مربوطه را مطالعه فرماييد.  

 

موضوعات essay  بسيار متنوع هستند ولي به طور كلي عبارتند از:

Crime, education, media, technology, social issues, technology and the future

مهمترين چيز در نوشتن essay تقويت و يادگيري دامنه گسترده اي از واژگان مرتبط با تمامي اين موضوعات است. من هميشه يك زبان را به خانه تشبيه ميكنم. خانه اي كه فونداسيون و شالوده آن گرامر و ديوارهاي آن از آجرهايي ساخته شده كه همان كلمات هستند. پس اگر خانه اي بزرگ و مستحكم ميخواهيم بايد هم گرامر و هم دامنه لغاتخود را به شدت تقويت كنيم. اين كار مستلزم صرف زمان و تمرين فراوان است. به قوليeasy come ,easy go . اگر ميخواهيم چيزي برايمان ماندگار باشد و كاملا در ذهن ما ثبت و ضبط بشود بايد با استمرار و تمرين پيوسته اين كار را بكنيم.
 

آيا براي يادگيري لغات كافي است كه تنها خود كلمه را حفظ كنيم؟

 مثلا ديكشنري را برداشته و از اول شروع به حفظ كردن كلمات كنيم؟

يك سئوال؟ ما با كلمات حرف ميزنيم يا جملات؟

با جملات

پس حفظ كردن كلمات ناكارآمدترين و بي فايده ترين روش يادگيري كلمه است. پس چه كار كنيم؟

ما بايد كلمات را در context  و درtopic  يادبگيريم. مثلا:در چه متني اين كلمه جديد را ديده ايم؟ اين كلمه چه حرف اضافه هايي دارد؟ اين كلمات براي ساختن جملات جديد با چه نوع كلماتي (noun, verb, adjective ...) تركيب ميشود ( (collocations(براي يادگيريcollocation  هر كلمه به قسمت collocation  ديكشنري مراجعه كنيد و از همه مهمتر جملاتي كه آن كلمه را در خود دارند يادداشت كرده و ياد بگيريد.


آيا نوشتن معني فارسي ايده خوبي است؟

خير اصلا. تنها ازdefinition  يا synonym كلمات به انگليسي استفاده كنيد. خود را در فضاي "به انگليسي فكر كردن" قرار دهيد. اين روند فارسي به انگليسي و برعكس ذهن شما را كند و ضعيف ميكند، در نتيجه سرعت حرف زدنتان پايين مي آيد.

پس اولين قدم براي نوشتنessay  خوب تقويت لغتو گرامر است.

 

اگر مي خواهيد با بخش رايتينگ آيلتس بيشتر آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

انواع essay

 

 

 

Opinion essay: بايد نظر شخصي خود را درباره موافقت يا مخالفت با موضوعي بيان كنيم و آنرا با ذكر دليل، مثال و... ساپورت كنيم.

Many people believe that alcohol causes many problems and there have been frequent calls for the government to ban it. To what extent do you agree?

 

A both side and opinion essay: در مورد هر دو جنبه  يك موضوع بحث كرده و سپس نظر خود را بيان ميكنيم.

Some people believe that there should be fixed punishments for each type of crime. Others, however, argue that the circumstances of an individual crime, and the motivation for committing it, should always be taken into account when deciding on the punishment.

Discuss both these views and give your own opinion.

 

Advantage & disadvantage : مزايا و معايب يك موضوع را بررسي ميكنيم.

It is becoming more and more difficult to escape the influence of the media on our lives.
Discuss the advantages and disadvantages of living in a media rich society.

 

Problem & solution: مشكل و راه حل

The use of illegal drugs, such as heroin and cocaine, are becoming more and more common in many countries.

What are some of the problems associated with drug abuse, and what are some of the possible solutions?
 

Cause & effect: علت يك مشكل را بيان ميكنيم و توضيح ميدهيم كه منجر به چه چيزهايي شده است.

Nowadays global warming is an international issue. What are the main contributors? How is it affecting the environment?

 

اگر مي خواهيد با بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك كنيد.  

چكونه يك essay عالي بنويسيم؟

 

مهمترين نكته، يادگيري نوشتن پاراگراف است: اگر پاراگراف نويسي درست را ياد بگيريم يعني درستessay  نوشتن را آموخته ايم.

Essay  در آيلتس معمولا 4 يا 5 پاراگراف نوشته ميشود. به عبارتي :131 يا 121

منظور از 1 در ابتدا پاراگراف introduction است.

منظور از 2 يا 3، تعداد پاراگرافهاي body است كه بايد طبق تاپيك و در موقعbrainstormكردن تصميم بگيريد كه براي اين موضوع بايد 2 پاراگراف در body لحاظ كنيد يا 3

منظور از 1 در آخر هم  پاراگراف conclusion است.

 

جهت شروع آموزش خود در زمينه آيلتس مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

روش نوشتن essay:

1) به دقت تاپيك را خوانده زير كلمات كليدي خط بكشيد. در مورد تعداد پاراگراف و ايده هر پاراگراف تصميم بگيريد.لغات  مرتبط به موضوع را بنويسيد (topic vocabulary). (تا جايي كه حضور ذهن داريد كلمات خوب و مرتبط با تاپيك را قبل از شروع به نوشتن يادداشت كنيد.) حداقل 7 تا 8 دقيقه را به اين كار اختصاص دهيد.

يكي از مهمترين نكات براي نوشتن يكessay  خوب فهم دقيق و درست تاپيك است. در مورد تاپيك فكر كنيد، حتي آنرا به فارسي در ذهنتان ترجمه كنيد تا از درست فهميدن آن مطمئن شويد. اگر تاپيك را اشتباه متوجه شويد قسمت خيلي زيادي از نمره را از دست مي دهيد.

2) شروع به نوشتن ميكنيم.

3) پس از نوشتن هر پاراگراف آنرا خوانده و اصلاح ميكنيم.


روش نوشتن introduction:

در جمله اول معمولا تاپيك را تكرار ميكنيم، اما با روشparaphrase  كردن آنرا عوض ميكنيم (نبايد عينا گرامر و كلمات تاپيك را تكرار كنيم).

جمله thesis statement  را مينويسيم.
 

روش نوشتن body:

اولين جمله هر پاراگراف topic sentence  است كه ايده اصلي را در خود دارد. به طور كلي هر پاراگراف بايد يك ايده اصلي داشته و با چند جمله كه در ادامه مي آيد ساپورت شود. معمولا 3 جمله براي ساپورت هرtopic sentence  كافي است كه ميتواند دليل مثال و اطلاعات باشد.


روش نوشتن conclusion:

به شكلي ايده خود را مجدد paraphrase كرده به طور خلاصه مينويسيم. سعي كنيد از نوشتن conclusion تكراري و طولاني پرهيز كنيد. در حد 3 تا 4 جمله كافي است.

ادامهـ مطلبـ
| ۷ شهريور ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۹:۰۴ | ياسر موسوي
،

راهكار هاي تقويت ريدينگ آيلتس

عنوان مقاله: مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس

دسته مقالات: مشاوره اي

مدت زمان مطالعه: ۲ دقيقه

پيشنهاد ما: اگر مي خواهيد اطلاعات بيشتري در زمينه آزمون آيلتس كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

مقدمه مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس

دوستان و همراهان عزيز و هميشگي سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد. امروز در اين مقاله آموزشي مي خواهيم درباره نكات و روش هايي صحبت كنيم كه مي تواند به مهارت هاي ريدينگ شما كمك كند. اگر مي خواهيد نمره بهتري در آزمون آيلتس كسب كنيد مي توانيد اين مقاله را تا انتها مطالعه فرماييد. 

 

 مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس

مهارت ريدينگ آيلتس شامل سه قسمت است و شما بايد در طول ۶۰ دقيقه به ۴۰ سوال پاسخ دهيد.

مهارت ريدينگ در آزمون آيلتس جنرال و آيلتس آكادميك تفاوت هاي جزئي دارد. 

متن هاي قسمت ريدينگ آيلتس همگي از مجلات واقعي برداشته  مي شوند. لذا توصيه مي شود در اوقات بيكاري تان چنانچه قصد شركت در آزمون آيلتس را داريد حتما روزنامه و مجله انگليسي بخوانيد. 

تفاوت اصلي آزمون general و academic، ابتدا به تعداد سوالات آن هاست. آزمون general، از دو بخش تشكيل شده است.

تفاوت دوم در ساختار آن هاست. متن هاي آزمون آكادميك معمولا متن هاي دانشگاهي و علمي هستند و به توضيح يك بحث علمي مي پردازند كه نسبت به آزمون general پيچيده تر هستند.

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس: تمرين براي مهارت ريدينگ آيلتس

اول از همه بايد بدانيم كه ريدينگ آزمون آيلتس هم درست مثل ليسينينگ آيلتس دو نوع تمرين extensive و intensive دارد. يعني اگر به كتاب خواندن، رمان خواندن و يا هر مطلب ديگري علاقه داريد و روزانه چند صفحه انگليسي مي خوانيد، داريد به صورت extensive مهارت مد نظرتان را تمرين مي كنيد. 

اين تمرين در دراز مدت روي تسلط شما به ريدينگ تاثير مي گذارد. 

 

اما اگر وقت كافي براي اين تمرين (مطالعه روزمره بدون پاسخ دادن به سوالي – extensive reading) را نداريد يا اگر ترجيح مي دهيد كه تمرين هايي كه انجام مي دهيد، مستقيما روي مهارت ريدينگ آيلتس، تاثير گذار باشد، بايد با كتاب هاي ريدينگ آيلتس شروع كنيد.

براي مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس همين الان تيكت ارسال كنيد. 

ميتونيد قبل از اينكه به سراغ كتاب هاي Cambridge برويد، با كتاب هاي active reading skills شروع كنيد كه در سطح هاي مختلف است و مي توانيد سطح خودتان رو انتخاب كنيد.

يا اگر كه بخاطر نمره تان مي خواهيد با كتاب هاي Cambridge شروع كنيد توصيه ما به شما اين است كه تمركزتان را بذاريد روي نوع خاصي از سوالات و حتما در ابتدا با pas***e 1 شروع كنيد.
همون طور كه ميدونيد pas***e 1 نسبت به pas***e 2 و pas***e 3 ساده تر است و شما خيلي راحت تر ميتونيد تكنيك هايي رو كه ياد گرفتيد، تمرين كنيد.

 

مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس: سوالات reading به سه دسته كلي تقسم مي شود:

۱- overview

۲- specific information

۳- view point

 

مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس: سوالات overview

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون مي توانيد مقاله تدريس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

هدف سوالات overview اين است كه شما ايده اصلي متن و يا ايده اصلي پاراگراف هاي مختلف رو در متن پيدا كنيد. به اين صورت كه سوال به شما يك سري جمله مي دهد و از شما مي خواهد كه با توجه به main idea اين جملات رو به پاراگراف ها وصل كنيد. اين سوالات هميشه قبل از متن مي آيند بخاطر همين ايده خوبيه كه اول سوالات رو بخونيد.به دو دليل:

 • اول اينكه با خوندن سوالات يك ايده كلي از سوالات دستتون مياد.

 • با پيدا كردن كلمه هاي كليدي در گزينه ها و وصل كردن اونها به پاراگراف ها، پاسخ دادن به اونها بسيار ساده تر ميشه.

در مهارت ريدينگ، خواندن اولين ( topic sentence ) جمله پاراگراف ميتونه به شما كمك بسيار زيادي داشته باشه. براي خوندن اولين جملات بايد به دو نكته توجه كنيد.

 • اگر جمله بعد از topic sentence با لينكر ( حروف ربط ) شروع شد، حتما بايد به خوندن اون جمله ادامه بديد.

  ممكن  است در اون جمله يك سري اطلاعات اضافي يا چيزي در تضاد اون جمله به ما بگه.

 • اگر در topic sentence ضميري وجود داشت كه نميدونستيد به چه چيزي بر ميگرده،
  حتما بايد به پاراگراف هاي قبلي رجوع كنيد و اون رو پيدا كنيد.

مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس: منابع ريدينگ 

منابع ريدينگ به دو دسته PIS و IS تقسيم ميشن.
اگر نمره شما كمتر از ۵٫۵ هستش، نگران نباشيد. توصيه ما به شما اينه كه با كتاب هاي inside reading و يا active reading skills شروع كنيد.
مزاياي اين كتاب ها اين است كه در چند سري مختلف هستند و شما با توجه به سطحتون ميتونيد كتاب رو انتخاب كنيد.
هر فصل علاوه بر اينكه به شما تكنيك هاي تست زني براي ريدينگ رو آموزش ميده، بخش vocab هم داره كه به مرور زمان بر روي دامنه لغات شما تاثير ميذاره.

 

 

براي شركت در كلاس هاي خصوصي و كسب اطلاعات درباره آن ها مي توانيد مقاله بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد را مطالعه فرماييد. 

و اگر نمره شما از ۵/۵ بيشتر هست، ميتونيد با منابع آيلتس شروع كنيد كه بهترين و معتبر ترين اونها كتاب هاي Cambridge هستند.

از شماره ۴ تا ۱۳ را مطالعه نماييد.
و اگر در كلاس هاي آيلتس شركت نمي كنيد و خودتون به صورت self study تست زني مي كنيد، كتاب IELTS advantage reading به شما تكنيك هاي تست زدن براي آيلتس  رو به خوبي آموزش ميده.
كتاب ultimate Reading Test تمامي منابع موجود در بازار رو جمع آوري كرده است كه مي توانيد از آن هم بهره ببريد. 

 

خلاصه مقاله مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس:

ما در اين مقاله مشاوره رايگان ريدينگ آيلتس براي شما راه كار هايي را فراهم كرده ايم. شما با استفاده از اين راه كار ها ميتوانيد زبان خود را تقويت كنيد. در نتيجه مي توانيد عملكرد بهتري در آزمون آيلتس داشته باشيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۶ شهريور ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۹:۵۷ | ياسر موسوي
،

نكات تقويت اسپيكينگ آيلتس

به دليل اهميت آزمون‌ اسپيكينگ آيلتس، تحليل دقيق توانايي دانشجو و همچنين كارايي مفيد كلاس‌هاي آماده سازي اين آزمون‌ها امري مهم به نظر مي‌رسد. برهمين اساس، در اين مطلب سعي بر آن است بصورت كاملاً شفاف راهكارهايي ارائه شوند تا با رعايت آنها بتوانيد در روز آزمون شفاهي آيلتس حداكثر نمره را كسب كنيد.

1) معيار هاي ارزيابي آزمون اسپيكينگ آيلتس را بدانيد.

آزمون اسپيكينگ آيلتس براساس 4 معيار رواني و انسجام كلام، دايره واژگان، گرامر و تلفظ صحيح ارزيابي مي شود. اگر مي خواهيد ممتحن را تحت تأثير قرار دهيد، بايد بدانيد كه او به چه مواردي اهميت مي دهد.

2) قبل از شروع آزمون، تمرين كنيد.

بهتراست قبل از شروع آزمون آيلتس، انگليسي گوش دهيد و صحبت كنيد، اين تمرين آمادگي شما را بالاتر مي برد.

3) جواب‌هايتان را گسترش دهيد.

ايده‌هاي خود را با توضيح دادن و اضافه كردن جزئيات و يا با مثال گسترش دهيد. دقت كنيد كه جواب خيلي طولاني هم زياد خوب نيست چون ممكن است شما را از مسير اصلي آزمون اسپيكينگ آيلتس خارج كند و باعث شود كه نامرتبط به موضوع سؤال صحبت كنيد.

با تكنيك پارافريز كردن سؤال، به خود زمان بيشتري براي پاسخ دادن به سؤال بدهيد.

 

4) براي خود زمان بخريد.

در بخش يك و سه، زماني براي آماده كردن جواب نداريد و بايد بلافاصله صحبت كنيد. ممكن است در همان لحظه ايده مناسبي براي پاسخ دادن به سؤال نداشته باشيد. در اين صورت مي‌توانيد سؤال را پارافريز كرده و بعد ادامه دهيد اين تكنيك نه تنها به شما زمان براي فكر كردن به پاسخ سؤال مي‌دهد، بلكه باعث مي‌شود كه مكث نداشته باشيد.

مثال:

“what did I enjoy as a child? Let me see …”

حتي مي‌توانيد نظر مشخصي خود را نسبت به سؤال بيان كنيد.

“That’s not something I’ve thought about before. It’s an interesting question”ان

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد روي لينك كليك كنيد.

5) اگر متوجه اشتباهات خود شديد، سريع آن را تصحيح كنيد.

اگر در حين صحبت كردن هنگام آزمون اسپيكينگ آيلتس متوجه شديد كه چيزي را اشتباه بيان كرديد، بهتر است بلافاصله آن را تصحيح كنيد و ادامه دهيد. اين به ممتحن نشان مي دهد كه كنترل و نظارت لازم براي صحبت كردن را داريد. ولي اگر نمي توانيد در لحظه تشخيص دهيد بهتر است ادامه دهيد و مكث نكنيد، چون اين كار به رواني كلام (fluency) شما ضربه مي‌زند.

6) اگر سؤالي را متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد كه آن را تكرار كند.

درخواست تكرار سؤال باعث كم شدن نمره شما نمي‌شود. اگر سؤالي را درست متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد آن را تكرار كند. بديهي است جواب نامرتبط به سؤال باعث كاهش نمره شما مي‌شود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره تدريس خصوصي آيلتس در مشهد روي لينك كليك كنيد. 

7) بيشتر لغات كاربردي استفاده كنيد مثل لغات و عبارات كاربردي براي بيان كردن عقيده.

يكي از رايج‌ترين كاربردهاي زبان در آموزش اسپيكينگ آيلتس، بيان كردن نظرات و عقايد و صحبت كردن راجع به چيزهايي است كه دوست داريم يا نداريم. بهتر است عبارات و لغات متعددي در اين رابطه ياد بگيريم و به كار ببريم.

8) سعي نكنيد بيش از حد از كلمات و عبارات غيرمصطلح استفاده كنيد.

بسياري از داوطلبين سعي مي كنند كه با به كار بردن واژگان غيرمصطلح ممتحن را تحت تأثير قرار دهند. دقت داشته باشيد كه با استفاده به جا و درست از واژگان نيز ملاك است. پس مطمئن باشيد كه آن كلمات را به درستي به كار مي‌بريد. همچنين وقفه در صحبت براي به كاربردن واژگان غير رايج به رواني كلام شما آسيب خواهند رساند.

9) در طول آزمون شفاهي آيلتس با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

بخش بزرگي از ارتباط بين افراد، غيركلامي/ زباني است. شما توسط ممتحن ارزيابي مي شويد و بايد نشان دهيد كه با ارتباط برقرار كردن با ديگران، مشكلي نداريد. بنابراين سعي كنيد در طول آزمون اسپيكينگ با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

10) جواب از قبل حفظ شده ندهيد.

ممتحن آيلتس به گونه‌اي آموزش ديده شده كه به راحتي متوجه جواب‌هاي از قبل آماده و حفظي مي‌شود و بلافاصله سؤال را عوض مي‌كند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۸:۳۵ | ياسر موسوي
،

بهترين كلاس خصوصي آيلتس در مشهد

عنوان مقاله: تدريس خصوصي آيلتس

دسته مقالات: مشاوره اي

پس از مطالعه اين مقاله: اطلاعات كافي درباره تدريس خصوصي آيلتس كسب مي كنيد و مي توانيد با دست باز استاد خود را انتخاب كرده و ماجراجويي خود در مسير آيلتس را آغاز نماييد 

 مقدمه تدريس خصوصي آيلتس

دوستان و همراهان عزيز و هميشگي سلام. اميدوارم خوب و برقرار باشيد و از يادگيري زبان انگليسي نهايت لذت را ببريد. امروز در اين مقاله مشاوره اي مي خواهيم درباره موضوعي صحبت كنيم كه سوالات زيادي در اين مورد براي بيشتر زبان اموزان وجود دارد.

امروزه شركت در آزمون آيلتس به يكي از بزرگترين دغدغه هاي زبان آموزان تبديل شده است. به دليل افزايش مهاجرت ها بازار آيلتس به شدت داغ شده است. اما يكي از بزرگترين سوالاتي كه زبان آموزان با آن مواجه هستند اين است كه استاد خود را چگونه انتخاب كنيم؟ در كلاس خصوصي شركت كنيم يا عمومي؟ چگونه مي توانيم در كمترين زمان به نتايج مد نظر خود برسيم؟

در اين مقاله سعي مي كنيم تا به اين سوالات پاسخ دهيم

 تدريس خصوصي آيلتس

امروزه زبان آموزان زماني كه مي خواهند استاد خود را انتخاب كنند، با تبليغات تجاري بي شماري مواجه مي شوند. بيشتر اين تبليغات اهداف تجاري دارند و معمولا به نفع زبان آموزان نمي باشد.

شايد برايتان اين سوال پيش آمده باشد كه چرا با وجود اين كه چند سال در آموزشگاه ها زبان خوانده ايم و حتي استاد خصوصي داشته ايم، هنوز نتوانسته ايم به اهداف مورد نظر خود برسيم؟  

خيلي از راه حل هايي كه امروزه به ما پيشنهاد مي شود، فقط ادعاي حل كردن مسئله را دارد. ولي در واقع اين راه حل ها نمي توانند مشكل ما را حل كنند. 

داستان از زماني شروع مي شود كه هدف از انجام مشاوره دريافت شهريه از وي مي باشد. در بيشتر آموزشگاه هاي زبان انگليسي در سطح كشور، نفع آموزشگاه به نفع زبان آموز ترجيح داده مي شود

به همين دليل بعد از گذشت مدتي تحت آموزش قرار گرفتن در آموزشگاه، شما هم چنان نمي توانيد تاثيرات آن را در خود مشاهده كنيد

اين به اين معنا نيست كه آموزشگاه هاي زبان انگليسي هيچ تاثيري ندارند. اگر مي خواهيد زبان را در آموزشگاه ياد بگيريد بايد زمان زيادي را به اين كار اختصاص دهيد

 

 

 

مزيت هاي تدريس خصوصي آيلتس

 اگر مي خواهيد زبان را با كيفيت تر و در مدت زمان كم تر ياد بگيريد بايد در اين كلاس ها شركت داشته باشيد. 

اما الان  مي خواهيم به بررسي بعضي از اين مزيت ها بپردازيم

 1. در تدريس خصوصي آيلتس تمركز استاد فقط روي شماست. يعني استاد روي نقاط ضعف شما تمركز مي كند و سعي دارد آن ها را رفع كند. در صورتي كه در كلاس هاي عمومي استاد نمي تواند هميشه روي شما تمركز كند و همين باعث مي شود كه فرايند يادگيري زبان انگليسي زمان بيشتري ببرد
 2. زمان برگزاري كلاس هاي خصوصي آيلتس انعطاف پذير است. يعني شما مي توانيد زمان برگزاري كلاس را با توجه به برنامه هاي خود انتخاب كنيد. اين باعث مي شود كه شما تمركز بيشتري سر كلاس داشته باشيد و با فكر ازاد و راحت سر كلاس حاضر شويد
 3. در بحث تدريس خصوصي آيلتس شما مي توانيد استاد را خودتان انتخاب كنيد. شما مي توانيد تحقيقات لازم را انجام داده و پس از جمع آوري اطلاعات كافي، استاد خود را انتخاب كنيد. اين كار باعث مي شود تا شما بتوانيد ارتباط بهتري با استاد خود برقرار كنيد. اين برقراري ارتباط تاثير بسزايي در ميزان يادگيري شما دارد.

اين ها چند تا از مهم ترين مزيت ها و برتري هاي كلاس خصوصي نسبت به كلاس هاي عمومي بود. فاكتور هاي ديگري هم در زمينه تدريس خصوصي آيلتس وجود دارد كه سعي مي كنيم در مقالات بعدي به بررسي آن ها بپردازيم

اما در كل مي توان گفت همين سه فاكتور مي توانند به تنهايي مهارت هاي زبان انگليسي شما را به شدت تحت تاثير قرار دهند

 

تدريس خصوصي آيلتس چقدر زمان مي برد؟

زمان يكي از مهم ترين دغدغه هاي شركت كنندگان آزمون آيلتس مي باشد. مسلما همه مي خواهند در كمترين زمان ممكن به بهرين نتايج دست پيدا كنند. همين باعث مي شود كه بعضي از سود جويان به راحتي اين افراد را فريب دهند

اگر مي خواهيد مهارت هاي زبان انگليسي خود را به خوبي تقويت كنيد و نمره خوبي در آزمون آيلتس كسب كنيد بايد زمان قابل توجهي را به اين قضيه اختصاص دهيد

كسب نمره هفت آيلتس در دو ماه، كسب نمره هفت آيلتس در بيست جلسه و .... از جمله تبليغات فريبنده اي هستند كه امروز مي توانيم آن ها را در بيلبورد هاي تبليغاتي سطح شهر مشاهده كنيم

اما بايد اين را در نظر داشته باشيد كه اگر مي خواهيد واقعا نمره هفت آيلتس را كسب كنيد قطعا به زمان بيشتري نياز داريد

پيشنهاد ما اين است كه با انجام تحقيقات كافي و مناسب، ابتدا استاد خود را انتخاب كنيد. سپس بايد با صبر و پشتكار به يادگيري آيلتس بپردازيد. يادگيري زبان انگليسي و آيلتس مثل فيزيك و شيمي نيست. يعني شما نمي توانيد آن را در چند جلسه و با حفظ كردن چند فرمول ياد بگيريد

يادگيري زبان انگليسي نياز به يك فرايند و پروسه طولاني مدت دارد. شما بايد خودتان را در زبان انگليسي غرق كنيد تا بتوانيد بهترين نتايج را كسب كنيد

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۵:۳۸ | ياسر موسوي
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 15
بازديد ديروز : 68
بازديد كل : 7342

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان